Zajęcia z języków obcych dla studentów kierunku lekarskiego

Studium Języków Obcych UJK w Kielcach w ramach swojej działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kierunku lekarskiego.

Nauczany język jest językiem specjalistycznym dostosowanym do przyszłych potrzeb zawodowych absolwentów. Celem nauczania jest doskonalenie umiejętności językowych pozwalających na sprawne funkcjonowanie w środowisku zarówno akademickim jak i zawodowym.

Studenci kierunku lekarskiego zgodnie z programem studiów, w ramach zajęć lektoratowych są zobowiązani do nauki dwóch języków nowożytnych na poziomach zgodnie z ESOKJ (Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego).

1. I język angielski (obowiązkowy dla wszystkich studentów; poziom zaawansowany lub średniozaawansowany; zajęcia kończą się egzaminem na poziomie B2)
  2. II język (do wyboru) kontynuacja z poprzednich etapów kształcenia: niemiecki, rosyjski, francuski; poziom A2, B1; zajęcia kończą się zaliczeniem na ocenę.

Przydział do grup językowych dokonywany jest na podstawie wyników egzaminu z języka obcego w ramach nowej matury oraz deklaracji studentów.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych typów zajęć, sposobu zaliczenia, celów, treści i efektów kształcenia jak i literatury znajdują się w kartach przedmiotu i programach kształcenia zamieszczonych na stronie SJO.

Zajęcia z języka łacińskiego są prowadzone na I roku w wymiarze 30 godzin i kończą się zaliczeniem na ocenę.

SJO dodatkowo oferuje zajęcia językowe w ramach kursów językowych (kursy dokształcające, moduły specjalistyczne). Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie studium i do uzyskania sekretariacie.

Certyfikaty zewnętrzne (lub uczelniane certyfikaty) nie stanowią podstawy do zwolnienia z zaliczenia bądź egzaminu końcowego.