Wyniki I Konkursu Piosenki Rosyjskiej 2021

14 kwietnia 2021 roku na platformie MSTeams odbył się koncert finałowy I Konkursu Piosenki Rosyjskiej organizowany przez Studium Języków Obcych  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Do Konkursu zgłosiło się 54 uczestników: 24 uczniów szkół podstawowych, 26 uczniów szkół średnich oraz 5 studentek UJK. Należy podkreślić, iż poziom przygotowania nagrań, wykonania utworów był bardzo wysoki.

Dziękujemy za wielkie zaangażowanie zarówno nauczycieli, jak i uczestników I Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

Jury w składzie:

1. Dr Irena Hubicka, Studium Języków Obcych UJK
  2. Dr Katarzyna Lisowska, Katedra Muzyki, Wydział Sztuki UJK
  3. Dr Marek Kawiorski, Katedra Muzyki, Wydział Sztuki UJK
  4. Mgr Anna Wilczkowska, Studium Języków Obcych UJK

ogłosiło następujące wyniki:

Uczniowie szkół podstawowych

1 miejsce: Maximilian Kononow, „Прекрасное далеко”, (Szkoła Podstawowa nr 31 im. H. Sienkiewicza w Kielcach)

2 miejsce: Maja Janowska, „Aктриса” (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rytwianach)

3 miejsce: Nikodem Kuklewski, „Песенка крокодила Гены” (Zespół Szkolno- Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Samorządowego Przedszkola im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu)

Wyróżnienia:

1. Grzegorz Burzawa, „Миллион алых роз”, (Zespół Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym)
  2. Maja Gajda, „Миллион алых роз”, (Szkoła Podstawowa w Miąsowej)
  3. Julia Gąszczyk, „Колыбельная”, (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie)
  4. Maja Iwańska, „Маленькая страна”, (Szkoła Podstawowa w Wolicy)
  5. Adrianna Znojek, „Любимый мой” (Szkoła Podstawowa w Miąsowej)

Uczniowie szkół średnich

1 miejsce:  Aleksandra Gąska „Боль”, (VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach)

2 miejsce:  Martyna Wójcik, „Анастасия”, (Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie)

3 miejsce: Katarzyna Makowska, Kinga Świat, „Пусть весь мир подождёт”, (VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach)

Wyróżnienia:

1. Wiktoria Basiak, „Путь”, (VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach)
  2. Patrycja Jamróz, „Любовь тебя найдёт” (Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Kielcach)
  3. Aleksandra Kiljanek, „Там высоко”, (II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej)
  4. Emilia Kornaś, „Наш новый день” (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku Zdroju)
  5. Katarzyna Kowalska, „Ты не целуй”, (III Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim)
  6. Weronika Olszewska, „Грузинская песня”, (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie)
  7. Magdalena Opala, „Стекло”, (Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu)

8 Zuzanna Susło, Maciej Pacholczak, „Вальс Анастасии”, (Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie)

Studenci uczelni wyższych

1 miejsce:  Alina Palamarenko, Arina Boitsova, „Я была бы всем для тебя”, (1 rok, 1 st., Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UJK)

2 miejsce: Angelika Salus „Mало тебя” (1 rok 2 st. Pedagogika UJK)

3 miejsce:  Inna Furdyk „Эти сны” (2 rok 1 st. Turystyka i Rekreacja UJK)

Wyróżnienie:  Patrycja Krzesaj, „Миллион алых роз”, (2 rok 1 st. Bezpieczeństwo Narodowe UJK)

Gorąco zachęcamy do dalszego doskonalenia języka rosyjskiego oraz warsztatu wokalnego. Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej w przyszłym roku!