STUDENCI I ROKU 2017/2018

INFORMACJA DLA STUDENTÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH
LEKTORAT JĘZYKA OBCEGO OD ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

• Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (z dnia 26 września 2016r.), każdy student w planach studiów I stopnia ma obowiązek zrealizowania efektów kształcenia z języka obcego na poziomie minimum B2 (jeśli programy kształcenia dla danego kierunku nie stanowią inaczej).
  • Studenci rozpoczynający lektorat na studiach I stopnia, nie spełniający wymagań wstępnych, tj. znajomości język obcego na poziomie B1 – wynik matury (poziom podstawowy) poniżej 60%, zobligowani są do samodzielnego wyrównania różnic programowych przed egzaminem kończącym przedmiot na poziomie B2.
  • Studenci kwalifikowani są do grup na podstawie wyników matury pisemnej z danego języka lub oceny na świadectwie maturalnym

Nie jesteś pewien/na swego poziomu?
Mamy rozwiązanie: Przed rozpoczęciem nauki języka obcego możesz wykonać
test poziomujący!

W zależności od wyniku, zdecyduj, co robić dalej!

• Dostęp do testu poziomującego możesz otrzymać po zalogowaniu się na stronę SJO: ujk.edu.pl/sjo w zakładce: Informacje dla Studentów/Testy poziomujące; wybierasz interesujący Cię język (angielski, niemiecki, rosyjski lub francuski) i kontaktujesz się z Sekretariatem SJO (drogą mailową: sjo@ujk.edu.pl ) w celu otrzymania hasła dostępu.
  • Jeżeli otrzymasz wynik kwalifikujący Cię na poziom B1 lub niższy, musisz nadrobić zaległości. JAK?
  • skorzystaj z darmowych lub płatnych kursów dostępnych on-line w Internecie,
  • zapisz się na kurs dokształcający i podnieść swoje umiejętności językowe
    (kursy płatne organizowane przez SJO),
  • zgłoś się do lektora, który pomoże Ci wybrać odpowiedni sposób samodzielnego dokształcania się,
  • w ramach pracy własnej słuchaj radia internetowego on-line, oglądaj TV, filmy
    i wideoklipy,
  • korzystaj z zasobów Biblioteki Uniwersyteckiej.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie SJO UJK w Kielcach: www.ujk.edu.pl/sjo

PAMIĘTAJ MIERZ SIŁY NA ZAMIARY!